מידע כללי והרשמה

מצ"ב טופס הרשמה, נא למלא את הטופס ולהעביר אלינו במייל או בפקס, או להודיע בטלפון על השתתפות בית הספר בכימיאדה 

כימיאדה תשעט

מידע כללי והרשמה לבתי ספר שלב א' 

מידי שנה אנו מקיימים ברציפות את ה"כימיאדה" – האולימפיאדה הארצית בכימיה לתלמידי  כיתות י"א– י"ב ובמסלול משני לתלמידי כתות ט-י.

ברצוננו להרחיב את שיתוף הפעולה בינינו לבין מורי הכימיה בבתי הספר.  אחת המטרות החשובות של המפעל הזה, היא עידוד בני הנוער להתעניין בנושאי הכימיה השונים. לכן, בחרנו למבחני ה"כימיאדה" נושאים חדשניים, שהם מעבר לתוכנית הלימודים המקובלת בבתי הספר אך בעלי קשר הדוק לחומר הנלמד.

אנו מזמינים אתכם לשלוח אלינו הצעות לשאלות בצרוף פתרונות מלאים. אנו נשקול הכללתן של שאלות אלו במסגרת השלבים השונים של  ה"כימיאדה".

מאגר שאלות ההכנה ל"כימיאדה", כמו התחרות עצמה, נועד לפתח בקרב התלמידים חשיבה בלתי סטנדרטית ולהקנות להם גישות מקוריות לפתרון בעיות בכימיה.  ניתן לשלוח את הצעותיכם לשאלות לדואר האלקטרוני:  savitalg@gmail.com , בציון שם המורה, שם ביה"ס וכתובתו.  במידה והשאלה נלקחה ממקור כלשהו, יש לציין את פרטי המקור, כגון אתר אינטרנט או ספר. נא לשלוח את השאלה והפתרון בנספח (attachement)  כתוב במעבד תמלילים Word .  ניתן לראות דוגמאות לשאלות ההכנה באתר האינטרנט.

כחלק מהכנה לקראת ה"כימיאדה"  אנו מאפשרים לתלמידים גישה לנושאים דרך אתר האינטרנט של  ה"כימיאדה": http://www.technion.ac.il~chimiada/olympiad

באתר זה מופיעות שאלות ותשובות של מבחני ה"כימיאדה" משנים קודמות וקישורים לאתרי אולימפיאדות בין-לאומיות בכימיה של מדינות אחרות.

המורים והתלמידים המעוניינים בעזרה ובחומר תרגול נוסף יכולים  לפנות ישירות למתרגלת הראשית של הכימיאדה דר' איזנה ניגל: טלפון 04-8293702  אימייל: izanaeti@tx.technion.ac.il

שלבי הכימיאדה:

  • שלב א'-  יום א'  16.09.2018- יתקיים בבתי הספר ברחבי הארץ
  • שלב ב' – יתקיים באוקטובר 2018 – בפקולטה לכימיה, טכניון חיפה
  • שלב ג' –  יתקיים בדצמבר 2018 – בפקולטה לכימיה, טכניון חיפה

נא אשר/י השתתפות בית ספרכם (בטופס המצורף)  עד לתאריך 4.6.18  אנא הקפידו למלא את כל הפרטים המבוקשים בטופס. ניתן להירשם בפקס, בטלפון או באימייל:

פקס:  04-8295779

טלפון: 04-8293738

אימייל: savitalg@gmail.com

 

אודה על שיתוף הפעולה.

בכבוד רב,

ובתודה מראש

ד"ר אביטל להב
מנהלת פרויקטים לנוער "כימיאדה"-"ארכימדס"
הפקולטה לכימיה, קריית הטכניון